List do redakcji: Polska klimatycznym hamulcowym Europy

Redakcja serwisu otrzymała:


From: Marta Tycner | WeMove.EU
Date: Wed, Dec 11, 2019 at 4:48 PM
Subject: Polska klimatycznym hamulcowym Europy
To: Adam Fularz 

Powiedz Morawieckiemu, że oczekujesz stanowczego poparcia sprawiedliwości klimatycznej w jutrzejszym głosowaniu w UE!
 ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ &zwnj ; ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ 

Pamiętasz, jak w czerwcu polski rząd zablokował europejskie porozumienie klimatyczne? Teraz europejscy przywódcy znów siadają do stołu. Powiedz premierowi Morawieckiemu, że oczekujesz stanowczego poparcia sprawiedliwości klimatycznej w Unii Europejskiej. Głosowanie już jutro!(..)

Cześć Adam,

Polska jest klimatycznym hamulcowym Europy – i świata! W czerwcu razem z trzema innymi krajami zablokowała europejskie porozumienie w sprawie redukcji emisji gazów cieplarnianych [1].

Jutro przywódcy znów siadają do stołu – żeby rozmawiać o pieniądzach. Wiemy, że szefowie europejskich państw przedstawią plan finansowania zielonej transformacji w Europie – a to właśnie ze względu na gigantyczne koszty polski rząd odszedł latem od negocjacji.

Nasza społeczność w całej Europie domaga się od polityków, którzy jadą na jutrzejszy szczyt, aby zakończyli go z twardą deklaracją w ręku. Nie mamy przecież czasu, katastrofa klimatyczna już trwa!

Zażądaj od Morawieckiego zgody na sprawiedliwą transformację klimatyczną.(..)

Dla walki ze zmianą klimatu ten rok był przełomowy. Nie ma tygodnia bez protestów i demonstracji. Masowe społeczne akcje tak przybrały na sile, że Parlament Europejski właśnie ogłosił klimatyczny stan wyjątkowy, a nowa przewodnicząca Komisji Europejskiej obiecała, że klimat będzie w tej kadencji sprawą najwyższej wagi. Kiedy mówimy jednym głosem, politycy czują, że muszą zareagować.

Ale w tej układance brakuje jednego kawałka: polskiego rządu!

Już w środę premier Morawiecki spotka się z innymi przywódcami państw na europejskim szczycie. Od ich decyzji zależy finansowanie działań dla klimatu. Część państw popiera ambitne decyzje w tej sprawie, ale w sprawach klimatu polski rząd potrafi kręcić nosem na nawet najlepsze propozycje.

Oczekujemy, że w tych negocjacjach Mateusz Morawiecki zgodnie z wolą większości Polek i Polaków przystanie na projekt przeznaczenia większych funduszy na skuteczną walkę z kryzysem klimatycznym. Politycy na tym szczeblu rzadko wdają się w pogawędki z ludźmi takimi jak Ty i ja, ale dzisiaj możemy napisać bezpośrednio do niego.

Zalew wiadomości w jego skrzynce pocztowej i na Twitterze unaoczni premierowi Morawieckiemu, że jest nas wiele tysięcy i że stanowczo domagamy się realnych działań. Podpisz petycję i wyślij wiadomość do premiera!(..)

Zalejmy wiadomościami skrzynkę pocztową Mateusza Morawieckiego, zanim rosnąca woda zaleje nas!

Mamy szansę na zwycięstwo!
Marta (Warszawa), Virginia (Madryt), Alexandre (Marsylia) i cały zespół WeMove Europe

P.S. Publiczne wiadomości na Twitterze są widoczne dla wszystkich, a biuro premiera z pewnością zauważy skrzynkę pocztową pełną naszych ponagleń. Otoczenie Mateusza Morawieckiego może udawać, że nas nie dostrzega, ale ucierpi na tym jego wizerunek. Twój głos może być decydujący! (..)

Przypisy:
[1] https://wyborcza.pl/7,75399,24921699,polska-jako-klimatyczny-hamulcowy-to-nie-jest-zaskoczenie-co.html

 

WeMove.EU to ruch społeczny, łączący ludzi z różnych państw i środowisk, których wspólnym celem jest budowanie lepszej Europy. Chcemy demokratycznej Unii Europejskiej współtworzonej przez jej obywatelki i obywateli, w której szanuje się zasady sprawiedliwości społeczno-ekonomicznej i chroni środowisko naturalne. (..)

WeMove Europe SCE mbH | Planufer 91 Berlin | www.wemove.eu | Polityka prywatności


otrzymano elektronicznie, opr. do publikacji: AF, Merkuriusz Polski 2019

Komentarze

Artykuły