Baner

Baner
Ziemia Gorzowska
Gorzów,

poniedziałek, 23 września 2019

Infrastruktura miękka w Gorzowie Wlkp.- odpowiedzi na pytania redakcji

Redakcja serwisu otrzymała list z odpowiedziami

---------- Wiadomość otrzymana ----------
Od: Wiesław Ciepiela <wieslaw.ciepiela na um.gorzow.pl>
Data: poniedziałek, 23 września 2019
Temat: PD: Pytanie prasowe infr. miękka
Do: Adam Fularz <adam.fularz na wieczorna.pl>
DW: "Marta Liberkowska [UM Gorzów Wlkp.]" <marta.liberkowska na um.gorzow.pl>, kancelaria <kancelaria na um.gorzow.pl>


W odpowiedzi na Pana maila z dnia 13 września odpowiadam na kwestie poruszone w nim oraz we wcześniejszej Pana Korespondencji. Odpowiedź poniżej.

Pozdrawiam

Wiesław Ciepiela

Rzecznik Prasowy

UM Gorzowa Wlkp.


"Czy UM Gorzów planuje jakieś duże inwestycje dla infrastruktury społecznej, zwanej u ekonomistów jako infrastruktura miękka:

np. parki, ławki, błonia, plaże, tereny wypoczynkowe, szlaki spacerowe, esplanady, ozdobne schody (np. zrujnowane "Schody do Nikąd" w Gorzowie, mające prowadzić do palmiarni która nigdy nie powstała) etc.

  • Tak. Nie tylko planuje, ale realizuje takie inwestycje. Kilka miesięcy temu otwarto trasę nad Kłodawką - miejsce rekreacyjne dla dorosłych i dla dzieci - z placami zabaw, placami do ćwiczeń

i odpoczynku. Stanowi ona atrakcyjną trasę dla biegaczy, spacerowiczów i rowerzystów. W niedzielę została otwarta kolejna trasa spacerowo – rowerową nad Wartą. Trasa prowadzi od bulwaru nadwarciańskiego do Akademii Gorzowskiej. Odkrywa piękne, rekreacyjne miejsce miasta, dotychczas niewykorzystane.
W parku Siemiradzkiego prowadzony jest gruntowny remont. Park otrzyma wiele nowych miejsc do rekreacji, uprawiania sportu, zabaw dla dzieci. Będzie miał nowe wyremontowane aleje, posadzonych zostanie wiele nowych drzew i innych roślin.
Schody Donikąd są elementem Parku Siemiradzkiego. Będą remontowane, ale w przyszłości, w tej chwili, z powodu ważniejszych inwestycji, radni nie zdecydowali o przeznaczeniu środków na ten cel.

Wkrótce ruszy remont w Parku Kopernika, a potem w Parku Róż i w Parku Słowiańskim. Planowana jest również rozbudowa funkcji rekreacyjnej Błoni Nadwarciańskich od strony Zawarcia. Inwestycja ta rozpocznie się w przyszłym roku.

Czy w Gorzowie możliwa byłaby budowa ogrodu botanicznego wokół tzw. Schodów do Nikąd i - budowa planowanej palmiarni na szczycie owych schodów? Ogród botaniczny ulokowany na stromej skarpie byłby bardzo widokowy. Ów dawny pomysł z palmiarnią uważam za trafiony. Czy po kilkudziesięciu latach planowania jest szansa na jakieś działania w tym kierunku?

  • Budowa ogrodu botanicznego we wskazanym przez pana miejscu nie jest planowana. Nie jest też planowana budowa palmiarni, przynajmniej w najbliższej, kilkuletniej perspektywie. Powodem jest brak możliwości wygospodarowania środków budżetowych na ten cel.
  • Jeśli chodzi o propozycje dotyczące Schodów Donikąd, ze względu na brak możliwości sfinansowania ich remontu w najbliższej perspektywie, tym bardziej nie jesteśmy w stanie planować innych, dodatkowych funkcji dla tego miejsca.

Pozdrawiam

Wiesław Ciepiela

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.




 

From: kancelaria <kancelaria ma um.gorzow.pl>
Sent: Friday, September 13, 2019 1:07 PM
To: Marta Liberkowska [UM Gorzów Wlkp.] <marta.liberkowska na um.gorzow.pl>
Subject: PD: Pytanie prasowe infr. miękka

 

 

 


Od: Adam Fularz <adam.fularz nawieczorna.pl>
Wysłane: piątek, 13 września 2019 12:12
Do: kancelaria <kancelaria na um.gorzow.pl>
Temat: Re: Pytanie prasowe infr. miękka

 

ponaglam o odniesienie sie do tresci korespondencji

Mam tez inne propozycje dot. schodów do nikąd. Czy są Państwo nimi zainteresowani?

Adam

W dniu wtorek, 9 kwietnia 2019 Adam Fularz <Adam.Fularz na wieczorna.pl> napisał(a):

do UMG

 

Obserwuję że miasto nie ma zbyt wielu atrakcji dla turystów i czuję że powinno takie atrakcje budować sztucznie. Chcę to opisac w portalu ziemiagorzowska.pl

 

Czy UM Gorzów planuje jakieś duże inwestycje dla infrastruktury społecznej, zwanej u ekonomistów jako infrastruktura miękka: 

np. parki, ławki, błonia, plaże, tereny wypoczynkowe, szlaki spacerowe, esplanady, ozdobne schody (np. zrujnowane "Schody do Nikąd" w Gorzowie, mające prowadzić do palmiarni która nigdy nie powstała) etc.

 

Czy w Gorzowie możliwa byłaby budowa ogrodu botanicznego wokół tzw. Schodów do Nikąd i - budowa planowanej palmiarni na szczycie owych schodów? Ogród botaniczny ulokowany na stromej skarpie byłby bardzo widokowy. Ów dawny pomysł z palmiarnią uważam za trafiony. Czy po kilkudziesięciu latach planowania jest szansa na jakieś działania w tym kierunku?

 

Pozdrawiam

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.

 

 

Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623

F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl

Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764


AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 


Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.

 

Standardy relacjonowania wyborów przez media zgodne z Art. 7 ust. 2 ustawy – Prawo Prasowe.

 

Kandydat w wyborach nie powinien być formalnie związany z żadnym medium, w szczególności być dziennikarzem, redaktorem naczelnym bądź wydawcą. Jeżeli tak by się zdarzyło, gdyż prawo wprost tego nie zabrania, na czas wyborów nie powinien być on zaangażowany w relacjonowanie wyborów.

 

Rada Etyki Mediów uznaje udział dziennikarzy w wyborach za złamanie zasad etyki 55 dziennikarskiej . Dziennikarze nie tylko nie powinni kandydować, ale w jakikolwiek inny sposób uczestniczyć w pracach komitetów wyborczych, np. nie powinni pomagać kandydatom w przygotowaniu wystąpień publicznych.

 

Dobrą praktyką jest wprowadzenie przez szefów redakcji w tym zakresie jasnych wytycznych. 

 

Media powinny z ostrożnością relacjonować wydarzenia z udziałem kandydatów pełniących funkcje publiczne w czasie kampanii wyborczej, a zwłaszcza ciszy wyborczej. Osoby te, mając łatwiejszy niż inni kandydaci dostęp do mediów, mogą nadużywać go do celów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej. Media muszą być więc szczególnie wyczulone. 

 

Prowadzenie negatywnej kampanii w mediach, choć nie jest prawnie zakazane, budzi wątpliwości etyczne. Media powinny przekazywać wypowiedzi prawdziwe, wypowiadane w dobrej wierze oraz w tonie umiarkowanym. (..)

 

W przypadku, gdy tworzy się medium specjalnie na potrzeby wyborów, dane medium powinno kierować się regułami prawdziwości i uczciwości przekazu. Należy także pamiętać, że powstające w okresie wyborczym tytuły prasowe zobowiązane są do przestrzegania wszelkich wymogów stawianych prasie przez prawo prasowe (jeœli publikacja spełnia 56 kryteria definicji „dziennika" lub „czasopisma" wymagana jest np. jego rejestracja w sądzie). Bardzo ważne jest, aby wydawnictwo takie na każdym egzemplarzu posiadało takie informacje jak nazwę i adres wydawcy, adres redakcji, imię i nazwisko redaktora naczelnego. Choć prawo prasowe nie ustanawia obowiązku zamieszczenia impressum na tzw. drukach nieperiodycznych (np. jednorazowo wydanej gazetce), zasada ta powinna być przestrzegana w przypadku wydawnictw dotyczących wyborów. wg http://hfhr.pl/wp-content/uploads/2014/10/HFPC_media_w_okresie_wyborczym.pdf



--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl




--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

2 komentarze:

  1. Świetny wpis. Będę na pewno tu częściej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Firma Strabag rekrutuje pracowników na budowę w Polsce i Europie – warto zajrzeć na ich stronę stronę, tym bardziej, jeśli interesuje was praca na budowie Konin!

    OdpowiedzUsuń